Nordic Fitness Expo 2019 – KAIKKI TULOKSET!

Viikonloppuna kilpailtiin Lahdessa järjestetyssä Nordic Fitness Expossa mitaleista SM-kisoissa, Nordic Cupissa ja Nordic Pro -kisoissa. Tästä postauksesta löytyy kootusti kaikkien viikonlopun kilpailujen tulokset, olkaa hyvät!

Nordic Fitness Expo 2019 – KAIKKI TULOKSET!

Nordic Fitness Expo SM-kilpailujen tulokset:

Classic Bodybuilding juniorit
1. Joona Meriläinen, Team FitFarm, Haapavesi
2. Timo Annala, Team PG Gym, Tampere
3. Janus Nyholm, Team Tähtikunto, Jokela
4. Mikael Paavolainen, Team Sportlife, Lappeenranta
5. Arhan Ud-Din, Team Pro Level, Helsinki
6. Daniel Kantanen, Solana Fitness, Espoo

Classic Physique
1. Marko Pitkänen, Team Karboni, Jyväskylä
2. Alexander Espaillat, Team Sporttimekka, Helsinki
3. Jani Peltoniemi, Team JiiPee, Kemi
4. Erno Halmesmäki, Team Elixir Physique, Hyvinkää

Classic Bodybuilding – 180 cm
1. Leo Pölkki, Sensei Team, Äänekoski
2. Jussi Vilkkilä, Team Fullmetal, Jyväskylä
3. Juho Ruuska, Team Power Fit, Hietama
4. Joona Meriläinen, Team FitFarm, Haapavesi
5. Mikko Timonen, Team Fitfarm, Ähtäri
6. Jere Komulainen, Team Elixir Physique, Järvenpää
7. Matti Hakala, Team Hei, Vuorentausta
8. Pasi Keinänen, Team Powerhouse, Tampere
9. Joona Sjöman, Team Bodywork, Espoo
10. Mika Kallio, Team Solana, Vantaa

Classic Bodybuilding + 180 cm
1. Antti Ala-Laurinaho, Team Green Beat, Turku
2. Timo Annala, Team PG Gym, Tampere
3. Antti Marjamo, Team Jiipee, Kuopio
4. Oskari Vainonen, Team Sporttimekka, Pirkkala
5. Ville Mononen, Team Body Temple, Turku
6. Jirli Korhonen, Team Fysiomaker, Kuopio
7. Mikael Paavolainen, Team Sportlife, Lappeenranta
8. Andreas Will, Optimal Fit K&M, Lahti

Women’s physique
1. Satu Javarus, Team NutriWorks, Vantaa
2. Susanna Hottinen, Badass Athletes Team, Vantaa
3. Jaana Lehto, Team Solana, Espoo
4. Saara Kokko, Team Classic Gym, Oulu
5. Agneta Honkala, Team Trifinity, Mustasaari

Fitness
1. Jasmin Mantila, Team EastBody, Helsinki
2. Sirja Puustelli, Team Sporttimekka, Helsinki
3. Erika Ruokamo, Team Badass Athletes, Sarvvik

Body fitness juniorisarja
1. Senni Nieminen, Pro Elite Team, Jyväskylä
2. Josefiina Joensuu, Work in Silence Fitness Team, Seinäjoki
3. Krista Anttonen, Team Bull’s All Out, Tampere
4. Jessica Taanio, Team Elite Academy, Tampere
5. Jessica Rissanen, Team Fit Lions, Turku
6. Essi Vertanen, Team BalancedBody, Pirkkala
7. Salla Ahonen, Team Xcore, Tampere
8. Linda Vallin, Team Optimal Fit K&M, Tampere
9. Johanna Saunamäki, Team Power Gym, Turku
10. Katja Kröger, Team Sportlife, MIkkeli
11. Ida Turunen, Team Solana, Järvenpää
12. Sohvi Kuoppala, Team Pro Level, Tampere
13. Laura Rostedt, Team Optimal fit K&M, Uusikaupunki
14. Mira Palasrinne, Team Bull’s All Out, Helsinki

Body fitness – 158 cm
1. Senni Nieminen, Pro Elite Team, Jyväskylä
2. Essi Törrönen, Team JiiPee, Kemi
3. Tanja Tuohino, Team Classic Gym, Jääli
4. Krista Anttonen, Team Bull’s All Out, Tampere
5. Jessica Taanio, Team Elite Academy, Tampere
6. Niina Sirrola, Team Tzemppi, Rauma
7. Rosa Punki, Team Fitfarm, Raisio
8. Maiju Arola, Team Sportlife, Valkeakoski
9. Ruut Harimaa, Team Bull’s All Out, Mikkeli
10. Johanna Wilén, Team Bull’s All Out, Tampere

Body fitness – 163 cm
1. Elina Niemelä, Team Solana, Vantaa
2. Anu Koski, Team Bull’s All Out, Tampere
3. Mira Ahola, Team Power Gym, Nummela
4. Suvi Tihinen, Team East Body, Muhos
5. Jessica Rissanen, Team Fit Lions, Turku
6. Essi Vertanen, Team BalancedBody, Pirkkala
7. Heli Karhu, Team Bull’s All Out, Kajaani
8. Sohvi Kuoppala, Team Pro Level, Tampere
9. Sari Autere, WellGo Fitness Team, Pori
10. Ida Turunen, Team Solana, Järvenpää
11. Johanna Siltala, Team Fitfarm, Vantaa
12. Laura Rostedt, Team Optimal Fit K&M, Uusikaupunki
13. Katariina Hentinen, Team Bull’s All Out, Nilsiä
14. Jonna Laamanen, Team Sportlife, Mikkeli
15. Anna Julia Airaksinen, Team Sportlife, Kuopio

Body fitness – 168 cm
1. Kirsi Pelamo, Team Sporttimekka, Rauma
2. Katarina Tunturi, Team Glory, Helsinki
3. Riina Kivikoski, Team Powergym, Helsinki
4. Josefiina Joensuu, Work in Silence Fitness Team, Seinäjoki
5. Mira Roukala, Team Bull’s All Out, Tampere
6. Sanna Sjöblom, Team Solana, Mariehamn
7. Karoliina Koski, Team Tzemppi, Tampere
8. Lida Enqvist, Team Power Fit, Espoo
9. Linda Vallin, Team Optimal Fit K&M, Tampere
10. Saila Hilvola, Team Bull’s All Out, Hämeenlinna
11. Eveliina Koski, Team Tzemppi, Tampere
12. Krista Luoto, Team East Body, Helsinki
13. Ilona Haapaniemi, Team Fitfarm, Mikkeli
14. Hanna Ryhänen, Team Sportlife, Jämsä
15. Anniina Tapanosilta, Team Bull’s All Out, Tampere
Tessa Olsbo, Team Bull’s All Out, Tampere
Virpi Hurskainen, Finnish Physique Academy, Reijola
Outi Vuorenpää, TEam Bull’s All Out, Tampere
Jasmiina Lindroth, Team Murves, Tampere
Kirsi Helander-Helin, Team Bull´s All Out, Hämeenlinna
Mira Nieminen, Team Balanced Body, Lahti
Mira Palasrinne, Team Bull’s All Out, Helsinki

Body fitness + 168 cm
1. Jaana Karevuo, Team FitFarm, Vantaa
2. Iina Huttu, Team FitBody Pro,Viitasaari
3. Susanna Lehikoinen, Team Jiipee, Jyväskylä
4. Sanna Kiiski, Team Fitfarm, Rauma
5. Salla Ahonen, Team Xcore, Tampere
6. Aino Hämäläinen, Team Solana, Helsinki
7. Linda Sonntag, Team FitFabriken, Porvoo (m)
8. Katariina Lausto, Team EastBody, Helsinki
9. Helena Huikkala, Team Fitfarm, Kauvatsa
10. Katja Kröger, Team Sportlife, Kuopio
11. Elina Ylönen, Team Jiipee, Espoo
12. Katri Rönkkö, Team Bull`s All Out, Tampere
13. Anna Hannikainen, Team Fitfarm, Mikkeli
14. Johanna Saunamäki, Team Power Gym, Turku
15. Harriet Lönnqvist, Team Bull’s All Out, Tampere
Emmi Heijari, Team Power Gym, Kuusankoski
Mari Vainio, Team Sportlife, Mikkeli
Anna Heinonen, Lean Team, Turku
Lotta Mönttinen, Team Fitfarm, Villähde
Maarit Penttilä, Team Xcore, Pirkkala
Heli Hookana, Team Bodyrock, Turku
Elisa Lappalainen, Team Sportlife, Vantaa
Marjo Laine, Team Fitfarm, Mikkeli
Jenna Puumalainen, Team Sportilife, Jämsä

Men’s Physique Juniorit
1. Janne Uusitalo, Team Powerfit, Helsinki
2. Javid Noori, Team Bodywork, Espoo
3. Vili Volotinen, Team Sensei, Jyväskylä
4. Juuso Koskela, Team Tzemppi, Pori
5. Jesse Lattu, Team Fitfarm, Kotka
6. Vladimir Kuznetsov, Team Solana, Espoo
7. Veikka Nieminen, Team Karboni, Muurame
8. Kim Timonen, Team NutriWorks, Turku
9. Joni Tarnanen, Team Jiipee, Joensuu

Men’s Physique -173 cm
1. Joona Leppänen, Team BalancedBody, Nokia
2. Ilkka Hulkko, Team Classic Gym, Joensuu
3. Markus Koivula, Team Elixir Physique, Hyvinkää
4. Aram Hajipour, Team Green Beat, Turku
5. Vili Volotinen, Team Sensei, Jyväskylä
6. Said Naeim Hosseini, Team Trifinity, Pietarsaari
7. Jude Pabines, Team Trainda, Helsinki
8. Joni Tarnanen, Team Jiipee, Joensuu
9. Rune Snellman, Team XCore, Pietarsaari
10. Mikko Isometsä, Team Jiipee, Oulu

Men’s Physique -179 cm
1. Theo Mbay, Balanced Body, Jyväskylä
2. Stefan Habbal, Team Bodywork, Helsinki
3. Javid Noori, Team Bodywork, Espoo
4. Juuso Koskela, Team Tzemppi, Pori
5. Honi Hasib, Team Crew03, Helsinki
6. Jesse Lattu, Team Fitfarm, Kotka
7. Jussi Sampo, Team Powerhouse Gym, Tampere
8. Aimo Taskinen, Team Trainda, Tampere
9. Christian Lindquist, Team Crew03, Lahti
10. Ahmed Ali, Team Sporttimekka, Helsinki
11. Kalle Teittinen, Team Solana, Helsinki
12. Erno Salokanto, Team Sportlife, Lahti
13. Nima Hassanpour, Team West Coast Fitness Academy, Turku

Men’s Physique +179 cm
1. Abraham Massaquoi, Solana Fitness, Helsinki
2. Janne Uusitalo, Team Powerfit, Helsinki
3. Valtteri Skofelt, Team Sporttimekka, Lahti
4. Mohamed Harid, Team Solana, Helsinki
5. Teemu Maanoja, Team Fit Lions, Kirkkonummi
6. Andreas Hamberg, Team Pro Level, Helsinki
7. Jan Haglund, Team Classic Gym, Oulu
8. Hero Shekari, Team Power Fit, Vantaa
9. Andrew Fahy, Team Solana, Helsinki
10. Joona Tuominen, Team Eastbody, Helsinki
11. Jani Hukkanen, Team Elixir Physique, Riihimäki
12. Kim Timonen, Team Nutriworks, Turku
13. Petri Riihenperä, Team Sportlife, Tuusula
14. Kimmo Jokela, Work In Silence Fitness Team, Mustasaari
15. Kimmo Paukkunen, Team Trainda, Vantaa
16. Jussi Koivisto, Team Nutriworks, Helsinki

Wellness Fitness Juniorit
1. Emma Järvelä, Team Strong Body, Espoo
2. Henna Pöyhönen, Team Athlete Figures, Lappeenranta
3. Meriliis Tamm, Team FitFabriken, Porvoo
4. Julia Bährend, Team Bull’s All Out, Tampere
5. Meri Suonpää, Team Optimal Fit K&M, Kouvola

Bikini Fitness Juniorit -164 cm
1. Noora Paukku, Team East Body, Helsinki
2. Nelli Pietilä, Team Xcore, Vantaa
3. Rosa Avila, Team Pro Level, Helsinki
4. Iida Nenonen, Team Solana, Espoo
5. Daniela Kenton, Team Tzemppi, Raisio
6. Maria Turunen, Team Elite Academy, Joensuu
7. Saara Suominen, Team ProLevel, Helsinki
8. Kristiina Kinnunen, Optimal Fit K&M, Lahti
9. Jade Liikkanen, Team Power Gym, Kuopio
10. Linda Hiltunen, Team Pro Level, Järvenpää
11. Juuli Pykälinen, Team Fullmetal, Jyväskylä
12. Johanna Haapala, Team Pro Fit, Seinäjoki
13. Karoliina Lintula, Team Elite Academy, Pirkkala

Bikini Fitness Juniorit +164 cm
1. Rosa Paloperä, Team Pro Level, Kuopio
2. Malin Nordström, Team Glory, Helsinki
3. Sanni Malinen, Team East Body, Vantaa
4. Emma Keränen, Team Fitfarm, Vantaa
5. Emma Louevuo, Team Pro Level, Vantaa
6. Anna Juutilainen, Team Pro Level, Vantaa
7. Sonja Rantalainen, Team Fitfarm, Tampere
8. Milla Vana, Team HEI, Ruovesi
9. Alma Hadzajlic, Team Badass Athletes, Helsinki
10. Viivi Hiukka, Team Power Gym, Tampere
11. Emilia Puolamäki, Team Optimal Fit K&M, Jyväskylä

Wellness Fitness -164 cm
1. Henna Pöyhönen, Team Athlete Figures, Lapeenranta
2. Johanna Keikko, Team Tähtikunto, Helsinki
3. Meriliis Tamm, Team FitFabriken, Porvoo
4. Miia Tarkkonen, Team Optimal Fit, Lahti
5. Sena Coban, Team Optimal Fit, Hyvinkää
6. Laura Markko, Team Power Fit, Vantaa
7. Meri Suonpää, Team Optimal Fit K&M, Kouvola
8. Joan Keihäs, Team Pro Level, Parainen
9. Sari Uski, Team SPower, Turku
10. Siiri Puha, Team Elixir Physique, Hyvinkää
11. Isa-Maria Liljedahl, Team Sporttimekka, Helsinki
12. Miira Yliaho, Team Supermoves, Lohja

Wellness Fitness +164 cm
1. Emma Järvelä, Team Strong Body, Espoo
2. Julia Bährend, Team Bull’s All Out, Tampere
3. Kristi Loukusa, Optimal Fit Team, Vuokatti
4. Jurate Budaite, Team Pro Level, Masku
5. Katariina Miettunen, Team Fitfarm, Jämsä
6. Katariina Hirsimäki, Team Supermoves, Raisio
7. Sohra Wallenius, Team Elixir Physique, Järvenpää
8. Laura Huhtanen, Team Pro Am Gym, Helsinki
9. Rosa Leppänen, Team Tähtikunto, Heituinlahti

Bikini Fitness -160 cm
1. Marjo Voutilainen, Team Solana, Helsinki
2. Noora Paukku, Team East Body, Helsinki
3. Marjo Mattila, Team Tzemppi, Ulvila
4. Minttu Viinikka, Team Pro Level, Jyväskylä
5. Riina Kainulainen-Mutanen, Team Pro Level, Espoo
6. Nelli Pietilä, Team Xcore, Vantaa
7.Jasmin Nieminen, Team Pro Level, Espoo
8. Victoria Sippus, WIS Fitness Team, Mustasaari
9. Hanna-Kaisa Ojala, Team Classic Gym, Oulu
10. Janica Joutulainen, Team Elite Academy, Helsinki
11. Daniela Kenton, Team Tzemppi, Raisio
12. Linda Hiltunen, Team Pro Level, Järvenpää
13. Helmi Uotila, Team Fitfarm, Vantaa
14. Janita Uusimäki, Team Fitfarm, Tampere
15. Elina Raudasoja, Team Fitfarm, Muurame
Nea Mänty, Team East Body, Helsinki
Ella Jalava, Team Tzemppi, Uusikaupunki
Karoliina Lintula, Team Elite Academy, Pirkkala
Satu Vesala, Team Green Beat, Turku
Janet Kela, Team Power Fit, Nukari
Juuli Pykälinen, Team Fullmetal, Jyväskylä

Bikini Fitness -164 cm
1. Emmi Nenonen, Team Solana, Espoo
2. Julia Pentti, Team Elite Academy, Sastamala
3. Rosa Avila, Team Pro Level, Helsinki
4. Annika Klametti, Team FitFarm, Vantaa
5. Renata Vanhatalo, Team Badass Athletes, Espoo
6. Kristiina Kinnunen, Optimal Fit K&M, Lahti
7. Olivia Jokinen, Team Fitfarm, Laitila
8. Milla Korpela, Badass Athletes, Helsinki
9. Saara Suominen, Team ProLevel, Helsinki
10. Jade Liikkanen, Team Power Gym, Kuopio
11. Ronja Näsman, WIS Fitness Team, Vaasa
12. Maria Turunen, Team Elite Academy, Joensuu
13. Anniina Sinisalo, Team Sportlife, Turku
14. Petra Vesala, Team Tzemppi, Pori
15. Tiia Kuusela, Team Optimal Fit K&M, Lahti
Johanna Haapala, Team Pro Fit, Seinäjoki
Anne Komuainen, Team FitForYou, Iisalmi
Krista Serenius, Lean Team, Tampere

Bikini Fitness -169 cm
1. Netta Koskinen, Team Fitfarm, Valkeakoski
2. Rosa Paloperä, Team Pro Level, Kuopio
3. Elina Loijas, Team Fullmetal, Äänekoski
4. Riina Kiikkala, Team Fitfarm, Tampere
5. Sanni Malinen, Team East Body, Vantaa
6. iina Kajander, Team SuperMoves, Turku
7. Anna Juutilainen, Team Pro Level, Vantaa
8. Annika Enqvist, Team Fit Lions, Turku
9. Erika Selander, Team Tzemppi, Kuopio
10. Emilia Ala-Fossi, Team Pro Level, Ylöjärvi
11. Noora Kesti, Team Sporttimekka, Forssa
12. Anna-Mari Kuusiniemi, Team Jiipee, Kemi
13. Johanna Rintala, Team Fitfarm, Tampere
14. Sonja Rantalainen, Team Fitfarm, Tampere
15. Serena Rauhala, Team Solana, Jyväskylä
Kaisa Vuori, Team Pro Level, Helsinki
Alma Hadzajlic, Team Badass Athleter, Helsinki
Katariina Hokkanen, Team Sportlife, Helsinki
Minni-Maria Kauppinen, Team Power Gym, Luumäki
Anette Mankolanaho, Team Fitfarm, Vantaa

Bikini Fitness -172 cm
1. Sonja Kallio, Team BalancedBody, Turku
2. Malin Nordström, Team Glory, Helsinki
3. Petra Vanhapiha, Team Badass Athletes, Helsinki
4. Emma Keränen, Team Fitfarm, Vantaa
5. Nelli Paldanius, Team Pro Level, Nurmijärvi
6. Saffie Jallow, Team Solana, Helsinki
7. Silja Pihlava, Team Fitfarm, Tampere
8. Emma Louevuo, Team Pro Level, Vantaa
9. Iina Tatarinov, Team Strong Body, Vantaa
10. Jannica Jokinen, Team East Body, Helsinki
11. Heidi Määttä, Work In Silence Fitness Team, Haapavesi
12. Sara Ottela, Team East Body, Jyväskylä
13. Milla Vana, Team HEI, Ruovesi
14. Kristi Soldan, Team Optimal Fit K&M, Lahti
15. Mira Tolvanen, Team Green Beat, Turku
Viivi Hiukka, Team Power Gym, Tampere
Linda Viitanen, Team Murves, Tampere

Bikini Fitness +172 cm
1. Sanna Mattila, Team Fitfarm, Tampere
2. Beata Rantaeskola, Team Optimal Fit, Tampere
3. Saara Saunamäki, Team Golden Fitness, Toijala
4. Heli Käsmä, Team FitBody PRO, Oulu
5. Sanna-Maija Aalto, Team Power Gym, Lahti
6. Viktoria Juurikkala, Team Optimal Fit, Nummenkylä
7. Emilia Puolamäki, Team Optimal fit K&M, Jyväskylä

Nordic Fitness Expo 2019 IFBB Nordic Cup tulokset:

Bikini fitness -160cm
1. Lina Bejarano Real, Spain
2. Marjo Voutilainen, Finland
3. Remet Svedin, Norway
4. Marjo Mattila, Finland
5. Charlotte Mentzoni, Norway
6. Karoline Kjaernes, Norway
7. Barbora Vosatkova, Slovakia
8. Viktorija Filippova, Estonia
9. Zuzana Kardosova, Slovakia
10. Nelli Pietilä, Finland
11. Jana Brasnickova, Czech Republic
12. Janica Joutulainen, Finland
13. Helmi Uotila, Finland
14. Brigitta German, Ireland
15. Hanna-Kaisa Ojala, Finland

Bikini fitness -164cm
1. Anna Fedorova, Estonia
2. Emmi Nenonen, Finland
3. Ekaterina Rykova, Russia
4. Annika Klemetti, Finland
5. Anna Pernille Lindseth, Norway
6. Renata Vanhatalo, Finland
7. Regina Tselik, Estonia
8. Maria-Teresa Rivas, Spain
9. Petra Vesala, Finland
10. Milla Korpela, Finland
11. Sunniva Anglen, Norway
12. Karina Jensen, Norway
13. Nadezda Tishchenko, Finland
14. Kerttu Meltsas, Estonia
15. Krista Serenius, Finland

Bikini fitness -169cm
1. Agne Kiviselg, Estonia
2. Anna Shorokina, Spain
3. Lina Kudrickė, Lithuania
4. Julia Tzisova, Estonia
5. Kady Parnaku, Estonia
6. Netta Koskinen, Finland
7. Cathrine Hausvik, Norway
8. Jana Stepankova, Czech Republic
9. Grete Bakken, Norway
10. Maris Raudsepp, Estonia
11. Riina Kiikkala, Finland
Iina Marjut kajander, Finland
Kerli Djomina, Estonia
Silje Horslund, Norway
Noora Kesti, Finland
Minni-Maria Kauppinen, Finland
Erika Selander, Finland

Bikini fitness -172cm
1. Magdalena Stawisinski, Poland
2. Lorena Martinez, Spain
3. Petra Vanhapiha, Finland
4. Paula Barbosa, Portugal
5. Kristyna Flidrova, Czech Republic
6. Sonja Kallio, Finland
7. Emma Keränen, Finland

8. Deisy Liivja, Estonia
9. Helene Andersen, Norway
10. Tiril Sundkjaer, Norway
11. Netta Suikkanen, Finland

Bikini fitness +172cm
1. Galina Maslovskaia, Russia
2. Sanna Mattila, Finland
3. Beata Rantaeskola, Finland
4. Diana Teor, Estonia
5. Theresa Herbro, Norway
6. Alina Motsernak, Estonia
7. Saara Saunamäki, Finland

Fit Model
1. Viivi Ranta-Krenkku, Finland
2. Angelika Roos, Finland

Classic physique -180cm:
1. Anton Eurenius, Sweden
2. Marian Grolmus, Slovakia
3. Egert Oiov, Estonia
4. Alexander Espaillat, Finland
5. Joona Meriläinen, Finland
6. Jani Peltoniemi, Finland

Classic physique +180cm:
1. Marko Pitkänen, Finland
2. Anders Johan Trust, Denmark
3. Dovydas Stonkus, Lithuania
4. Diego Andres Guette, Spain

Men’s physique -173cm:
1. Bilal Fakir, Belgium
2. Chang-Hun Chung, Germany
3. Farbad Chahar Lang, Sweden
4. Ilkka Hulkko, Finland
5. Joonas Leppänen, Finland
6. Said Hossieni, Finland
7. David Tornay, Spain

Men’s physique -179cm:
1. Anthony Pettersson, Sweden
2. Alexandr Polyakov, Czech Republic
3. Rene Richter, Germany
4. Markus Reiter, Germany
5. Theo Mbay, Finland
6. Daniel Ek, Norway
7. Stefan Habbal, Finland
8. Rasmus Klaos, Estonia
9. Aimo Taskinen, Finland

Men’s physique +179cm:
1. Pierre-Martin Murcia, France
2. Sidy Pouye, Spain
3. Abraham Massaquei, Finland
4. Dan Helgestad, Norway
5. Janne Uusitalo, Finland
6. Michael Mai Xuan, Ireland
7. Pavel Sazonov, Russia
8. Karl Andreas Hamberg, Finland
9. Gaute Haugen, Norway
10. Hero Shekari, Finland
11. Jussi Koivisto, Finland

Body fitness -163cm:
1. Anna Vitkalova, Russia
2. Senni Nieminen, Finland
3. Rocio Araujo, Spain
4. Elina Niemelä, Finland
5. Essi Törrönen, Finland
6. Anu Koski, Finland
7. Krista Anttonen, Finland

8. Hanne Holst, Norway
9. Suvi Tihinen, Finland
10. Jessica Taanio, Finland
11. Tanja Tuohino, Finland
12. Niina Sirrola, Finland
13. Rosa Punki, Finland
14. Natalie Danielova, Czech Republic
15. Katariina Hentinen, Finland

Body fitness -168cm:
1. Olga Upelniece, United Kingdom
2. Kirsi Pelamo, Finland
3. Katarina Tunturi, Finland
4. Riina Kivikoski, Finland
5. Eveliina Koski, Finland
6. Krista Luoto, Finland
7. Karoliina Koski, Finland

8. Hanna Saario, Finland
9. Tessa Olsbo, Finland
10. Sanna Sjöblom, Finland
11. Ilona Haapaniemi, Finland
12. Mira Nieminen, Finland

Body fitness +168cm:
1. Linda Sonntag, Finland
2. Susanna Lehikoinen, Finland
3. Camilla Eilertsen, Norway
4. Jaana Karevuo, Finland
5. Sanna Kiiski, Finland
6. Helena Huikkala, Finland
7. Aino Hämäläinen, Finland
8. Anneli Volkov, Estonia
9. Iina Huttu, Finland
10. Elina Ylönen, Finland
11. Anna Hannikainen, Finland
12. Harriet Lonnqvist, Finland
13. Anastasia Tsebanjuk, Estonia

Wellness fitness -163cm
1. Lisa Meiswinkel, Germany
2. Anne-Cathrine Westby, Norway
3. Lovisa Stenman, Sweden
4. Caroline Aspenskog, Sweden
5. Kristýna Seidlová, Czech Republic
6. Johanna Keikko, Finland
7. Marina Tsarik, Estonia
8. Henna Pöyhönen, Finland
9. Sari Uski, Finland

Wellness +163cm
1. Viktoriia Shcherbakova, Ukraine
2. Maria Gongora, Spain
3. Galija Sattarova, Estonia
4. Julia Bährend, Finland
5. Emma Järvelä, Finland
6. Jurate Budaite, Finland
7. Katariina Hirsimäki, Finland
8. Kristi Loukusa, Finland

Men’s Bodybuilding -85kg
1. Jorge Fernandez, Spain
2. Maximiliano Rodriguez Jimenez, Spain
3. Raigo Kuusnomm, Estonia
4. Loppe Gautier, Belgium
5. Dawda Badjie, Gambia

Men’s Bodybuilding -100kg
1. Oleg Guslyakov, Russia
2. Esteban Vara Guardia, Spain
3. Sergio Dufort, Spain
4. Marco Majewski, Germany
5. Alexis Hernandez, Spain
6. David Eklund, Sweden
7. Petr Sulc, Czech Republic

Men’s Bodybuilding +100kg
1. Maciej Kieltyka, Poland
2. Anton Galushko, Russia
3. Denis Sterba, Czech Republic
4. Michal Selmeczi, Czech Republic
5. Karel Slavik, Czech Republic
6. Venek Otevrel, Czech Republic

Nordic Fitness Expo 2019 IFBB Nordic Pro tulokset:

Men’s Physique
1. Dennis Johansen Norway
2. Bayala Thierry France
3. Sherko Eliassi Finland
4. Omer Bahamed Qatar
5. Bilal Fakir Belgium
6. Alexander Lavreev Russia
7. Karim Ibrahim Malta
8. Pamuke Kisala Germany
9. Alin Tositiu Germany
10. Aleksandr Perminov Russia
Mahmoud Elmawardy United Kingdom
Angel Carrasco Spain
Denis Sorokin Russia
Jose David Barragan Spain
Oskar Tchorzewski Poland
Rafał Zabawa Poland
Léga Mikaël Belgium
Martin Montazeri Sweden

Women’s Bikini Fitness
1. Melina Keltaniemi Finland
2. Oksana Bryhidyr Ukraine
3. Yana Kuznetsova Russia
4. Galina Maslovskaia Russia
5. Veronika Zemanová Czech Republic
6. Ivanna Escandar Fernández Spain
7. Békefi Brigitta Hungary
8. Reet Reimets Estonia
9. Jagienka Kaminska-Theodorescu Spain
10. Marietta Kiianlinna Finland
11. Jennifer Gomez Spain

Wellness Fitness
1. Lexy Oliver Italy
2. Karrer Angie Switzerland
3. Urania Politis Greece
4. Evgeniia Sokolova Russia
5. Õnnela Raudsepp Estonia
6. Milena Ivanova Bulgaria

Men’s Bodybuilding
1. Mika Sihvonen Finland
2. Roman Vavrecan Slovakia
3. Pavel Koukal Czech Republic
4. Mariusz Zaba Poland
5. Athanasios Attilakos Greece
6. Mattia Vecci Italy
7. Jean Poix Spely Junior Laventure Haiti
8. Petr Sidlo Czech Republic

Women’s Fitness
1. Oksana Orobets Ukraine
2. Eveliina Tistelgren Finland
3. Nikolett Szabo Hungary

Kommentit (0)

Vastaa

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät merkitty *