NFE 2019 – Sunnuntain SM-kilpailun tulokset!

Tänä viikonloppuna kilpaillaan Lahdessa järjestettävässä Fitness Expossa mitaleista SM-kisoissa, Nordic Cupissa ja Nordic Pro -kisoissa. Tästä postauksesta löytyy sunnuntain SM-kilpailujen tulokset, olkaa hyvät!

NFE 2019 – Sunnuntain SM-kilpailun tulokset!

Men’s Physique Juniorit
1. Janne Uusitalo, Team Powerfit, Helsinki
2. Javid Noori, Team Bodywork, Espoo
3. Vili Volotinen, Team Sensei, Jyväskylä
4. Juuso Koskela, Team Tzemppi, Pori
5. Jesse Lattu, Team Fitfarm, Kotka
6. Vladimir Kuznetsov, Team Solana, Espoo
7. Veikka Nieminen, Team Karboni, Muurame
8. Kim Timonen, Team NutriWorks, Turku
9. Joni Tarnanen, Team Jiipee, Joensuu

Men’s Physique -173 cm
1. Joona Leppänen, Team BalancedBody, Nokia
2. Ilkka Hulkko, Team Classic Gym, Joensuu
3. Markus Koivula, Team Elixir Physique, Hyvinkää
4. Aram Hajipour, Team Green Beat, Turku
5. Vili Volotinen, Team Sensei, Jyväskylä
6. Said Naeim Hosseini, Team Trifinity, Pietarsaari
7. Jude Pabines, Team Trainda, Helsinki
8. Joni Tarnanen, Team Jiipee, Joensuu
9. Rune Snellman, Team XCore, Pietarsaari
10. Mikko Isometsä, Team Jiipee, Oulu

Men’s Physique -179 cm
1. Theo Mbay, Balanced Body, Jyväskylä
2. Stefan Habbal, Team Bodywork, Helsinki
3. Javid Noori, Team Bodywork, Espoo
4. Juuso Koskela, Team Tzemppi, Pori
5. Honi Hasib, Team Crew03, Helsinki
6. Jesse Lattu, Team Fitfarm, Kotka
7. Jussi Sampo, Team Powerhouse Gym, Tampere
8. Aimo Taskinen, Team Trainda, Tampere
9. Christian Lindquist, Team Crew03, Lahti
10. Ahmed Ali, Team Sporttimekka, Helsinki
11. Kalle Teittinen, Team Solana, Helsinki
12. Erno Salokanto, Team Sportlife, Lahti
13. Nima Hassanpour, Team West Coast Fitness Academy, Turku

Men’s Physique +179 cm
1. Abraham Massaquoi, Solana Fitness, Helsinki
2. Janne Uusitalo, Team Powerfit, Helsinki
3. Valtteri Skofelt, Team Sporttimekka, Lahti
4. Mohamed Harid, Team Solana, Helsinki
5. Teemu Maanoja, Team Fit Lions, Kirkkonummi
6. Andreas Hamberg, Team Pro Level, Helsinki
7. Jan Haglund, Team Classic Gym, Oulu
8. Hero Shekari, Team Power Fit, Vantaa
9. Andrew Fahy, Team Solana, Helsinki
10. Joona Tuominen, Team Eastbody, Helsinki
11. Jani Hukkanen, Team Elixir Physique, Riihimäki
12. Kim Timonen, Team Nutriworks, Turku
13. Petri Riihenperä, Team Sportlife, Tuusula
14. Kimmo Jokela, Work In Silence Fitness Team, Mustasaari
15. Kimmo Paukkunen, Team Trainda, Vantaa
16. Jussi Koivisto, Team Nutriworks, Helsinki

Wellness Fitness Juniorit
1. Emma Järvelä, Team Strong Body, Espoo
2. Henna Pöyhönen, Team Athlete Figures, Lappeenranta
3. Meriliis Tamm, Team FitFabriken, Porvoo
4. Julia Bährend, Team Bull’s All Out, Tampere
5. Meri Suonpää, Team Optimal Fit K&M, Kouvola

Bikini Fitness Juniorit -164 cm
1. Noora Paukku, Team East Body, Helsinki
2. Nelli Pietilä, Team Xcore, Vantaa
3. Rosa Avila, Team Pro Level, Helsinki
4. Iida Nenonen, Team Solana, Espoo
5. Daniela Kenton, Team Tzemppi, Raisio
6. Maria Turunen, Team Elite Academy, Joensuu
7. Saara Suominen, Team ProLevel, Helsinki
8. Kristiina Kinnunen, Optimal Fit K&M, Lahti
9. Jade Liikkanen, Team Power Gym, Kuopio
10. Linda Hiltunen, Team Pro Level, Järvenpää
11. Juuli Pykälinen, Team Fullmetal, Jyväskylä
12. Johanna Haapala, Team Pro Fit, Seinäjoki
13. Karoliina Lintula, Team Elite Academy, Pirkkala

Bikini Fitness Juniorit +164 cm
1. Rosa Paloperä, Team Pro Level, Kuopio
2. Malin Nordström, Team Glory, Helsinki
3. Sanni Malinen, Team East Body, Vantaa
4. Emma Keränen, Team Fitfarm, Vantaa
5. Emma Louevuo, Team Pro Level, Vantaa
6. Anna Juutilainen, Team Pro Level, Vantaa
7. Sonja Rantalainen, Team Fitfarm, Tampere
8. Milla Vana, Team HEI, Ruovesi
9. Alma Hadzajlic, Team Badass Athletes, Helsinki
10. Viivi Hiukka, Team Power Gym, Tampere
11. Emilia Puolamäki, Team Optimal Fit K&M, Jyväskylä

Wellness Fitness -164 cm
1. Henna Pöyhönen, Team Athlete Figures, Lapeenranta
2. Johanna Keikko, Team Tähtikunto, Helsinki
3. Meriliis Tamm, Team FitFabriken, Porvoo
4. Miia Tarkkonen, Team Optimal Fit, Lahti
5. Sena Coban, Team Optimal Fit, Hyvinkää
6. Laura Markko, Team Power Fit, Vantaa
7. Meri Suonpää, Team Optimal Fit K&M, Kouvola
8. Joan Keihäs, Team Pro Level, Parainen
9. Sari Uski, Team SPower, Turku
10. Siiri Puha, Team Elixir Physique, Hyvinkää
11. Isa-Maria Liljedahl, Team Sporttimekka, Helsinki
12. Miira Yliaho, Team Supermoves, Lohja

Wellness Fitness +164 cm
1. Emma Järvelä, Team Strong Body, Espoo
2. Julia Bährend, Team Bull’s All Out, Tampere
3. Kristi Loukusa, Optimal Fit Team, Vuokatti
4. Jurate Budaite, Team Pro Level, Masku
5. Katariina Miettunen, Team Fitfarm, Jämsä
6. Katariina Hirsimäki, Team Supermoves, Raisio
7. Sohra Wallenius, Team Elixir Physique, Järvenpää
8. Laura Huhtanen, Team Pro Am Gym, Helsinki
9. Rosa Leppänen, Team Tähtikunto, Heituinlahti

Bikini Fitness -160 cm
1. Marjo Voutilainen, Team Solana, Helsinki
2. Noora Paukku, Team East Body, Helsinki
3. Marjo Mattila, Team Tzemppi, Ulvila
4. Minttu Viinikka, Team Pro Level, Jyväskylä
5. Riina Kainulainen-Mutanen, Team Pro Level, Espoo
6. Nelli Pietilä, Team Xcore, Vantaa
7.Jasmin Nieminen, Team Pro Level, Espoo
8. Victoria Sippus, WIS Fitness Team, Mustasaari
9. Hanna-Kaisa Ojala, Team Classic Gym, Oulu
10. Janica Joutulainen, Team Elite Academy, Helsinki
11. Daniela Kenton, Team Tzemppi, Raisio
12. Linda Hiltunen, Team Pro Level, Järvenpää
13. Helmi Uotila, Team Fitfarm, Vantaa
14. Janita Uusimäki, Team Fitfarm, Tampere
15. Elina Raudasoja, Team Fitfarm, Muurame
Nea Mänty, Team East Body, Helsinki
Ella Jalava, Team Tzemppi, Uusikaupunki
Karoliina Lintula, Team Elite Academy, Pirkkala
Satu Vesala, Team Green Beat, Turku
Janet Kela, Team Power Fit, Nukari
Juuli Pykälinen, Team Fullmetal, Jyväskylä

Bikini Fitness -164 cm
1. Emmi Nenonen, Team Solana, Espoo
2. Julia Pentti, Team Elite Academy, Sastamala
3. Rosa Avila, Team Pro Level, Helsinki
4. Annika Klametti, Team FitFarm, Vantaa
5. Renata Vanhatalo, Team Badass Athletes, Espoo
6. Kristiina Kinnunen, Optimal Fit K&M, Lahti
7. Olivia Jokinen, Team Fitfarm, Laitila
8. Milla Korpela, Badass Athletes, Helsinki
9. Saara Suominen, Team ProLevel, Helsinki
10. Jade Liikkanen, Team Power Gym, Kuopio
11. Ronja Näsman, WIS Fitness Team, Vaasa
12. Maria Turunen, Team Elite Academy, Joensuu
13. Anniina Sinisalo, Team Sportlife, Turku
14. Petra Vesala, Team Tzemppi, Pori
15. Tiia Kuusela, Team Optimal Fit K&M, Lahti
Johanna Haapala, Team Pro Fit, Seinäjoki
Anne Komuainen, Team FitForYou, Iisalmi
Krista Serenius, Lean Team, Tampere

Bikini Fitness -169 cm
1. Netta Koskinen, Team Fitfarm, Valkeakoski
2. Rosa Paloperä, Team Pro Level, Kuopio
3. Elina Loijas, Team Fullmetal, Äänekoski
4. Riina Kiikkala, Team Fitfarm, Tampere
5. Sanni Malinen, Team East Body, Vantaa
6. iina Kajander, Team SuperMoves, Turku
7. Anna Juutilainen, Team Pro Level, Vantaa
8. Annika Enqvist, Team Fit Lions, Turku
9. Erika Selander, Team Tzemppi, Kuopio
10. Emilia Ala-Fossi, Team Pro Level, Ylöjärvi
11. Noora Kesti, Team Sporttimekka, Forssa
12. Anna-Mari Kuusiniemi, Team Jiipee, Kemi
13. Johanna Rintala, Team Fitfarm, Tampere
14. Sonja Rantalainen, Team Fitfarm, Tampere
15. Serena Rauhala, Team Solana, Jyväskylä
Kaisa Vuori, Team Pro Level, Helsinki
Alma Hadzajlic, Team Badass Athleter, Helsinki
Katariina Hokkanen, Team Sportlife, Helsinki
Minni-Maria Kauppinen, Team Power Gym, Luumäki
Anette Mankolanaho, Team Fitfarm, Vantaa

Bikini Fitness -172 cm
1. Sonja Kallio, Team BalancedBody, Turku
2. Malin Nordström, Team Glory, Helsinki
3. Petra Vanhapiha, Team Badass Athletes, Helsinki
4. Emma Keränen, Team Fitfarm, Vantaa
5. Nelli Paldanius, Team Pro Level, Nurmijärvi
6. Saffie Jallow, Team Solana, Helsinki
7. Silja Pihlava, Team Fitfarm, Tampere
8. Emma Louevuo, Team Pro Level, Vantaa
9. Iina Tatarinov, Team Strong Body, Vantaa
10. Jannica Jokinen, Team East Body, Helsinki
11. Heidi Määttä, Work In Silence Fitness Team, Haapavesi
12. Sara Ottela, Team East Body, Jyväskylä
13. Milla Vana, Team HEI, Ruovesi
14. Kristi Soldan, Team Optimal Fit K&M, Lahti
15. Mira Tolvanen, Team Green Beat, Turku
Viivi Hiukka, Team Power Gym, Tampere
Linda Viitanen, Team Murves, Tampere

Bikini Fitness +172 cm
1. Sanna Mattila, Team Fitfarm, Tampere
2. Beata Rantaeskola, Team Optimal Fit, Tampere
3. Saara Saunamäki, Team Golden Fitness, Toijala
4. Heli Käsmä, Team FitBody PRO, Oulu
5. Sanna-Maija Aalto, Team Power Gym, Lahti
6. Viktoria Juurikkala, Team Optimal Fit, Nummenkylä
7. Emilia Puolamäki, Team Optimal fit K&M, Jyväskylä

NFE 2019 Lauantain SM-kilpailujen tulokset löytyy TÄÄLTÄ

NFE 2019 IFBB Nordic Cup tulokset löytyy TÄÄLTÄ

NFE 2019 IFBB Nordic Pro ammattilaiskilpailun tulokset löytyvät TÄÄLTÄ

Kommentit (0)

Vastaa

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät merkitty *