Fitness Classic 2019 – Sunnuntain tulokset!

Tänä viikonloppuna Helsingin Kulttuuritalolla järjestetään perinteinen Fitness Classic, jossa kilpaillaan kahden päivän aikana lukuisissa fitness- ja keholajeissa. Lauantaina keskityttiin pääasiassa Masters- ja Juonior-sarjoihin, mutta oli mukana myös Classic physiquen ja Classic Bodybuildingin avoimet sarjat ja nähtiin lavalla myös Wheelchair bodybuilding kilpailu! Lauantain kilpailujen tulokset löytyy kootusti TÄÄLTÄ.

Sunnuntaina vuorossa on Women’s physique, Fitness, Wellness fitness, Men’s physique, Body fitness ja Bikini fitness avointen sarjojen osalta. Tästä postauksesta löydät päivän mittaan kaikkien sarjojen tulokset mahdollisimman ajantasaisesti.
Fitness Classic 2019 – Sunnuntain tulokset!
Fitness:
1. Janica Aherikko, Team Fit-X, Helsinki

Women’s physique: 
1. Maija Kuusisto, Sensei Team, Alavus
2. Camilla Munsterhjelm, Team PT-Gym, Oulu
3. Agneta Honkala, Team Trifinity, Mustasaari

Wellness fitness -164cm:
1. Sari Uski, Team SPower, Turku
2. Karoliina Kangaskolkka, Team BalancedBody, Vantaa
3. Essi Parviainen, Team Fysiomaker, Tihusniemi
4. Henna Pöyhönen, Team Athlete Figures, Lappeenranta
5. Janika Sankala, Team Fitfarm, Espoo
6. Emilia Laurila, Team Bodywork, Espoo

Wellness fitness +164cm:
1. Anna Ropponen, Team Optimal Fit K&M, Mikkeli
2. Katariina Hirsimäki, Team Supermoves, Raisio
3. Laura Karvonen, Team Fysiomaker, Kuopio
4. Laura Kuittinen, Badass Athletes Athletes, Nurmes
5. Pinja Luukkonen, Team Solana, Helsinki
6. Mirja Heinonen, Team Power Fit, Vantaa

Over all:
Sari Uski, Team SPower, Turku

Men’s physique -178cm: 
1. Aleksi Kivistö, Team Bodywork, Helsinki
2. Said Naeim Hosseini, Team Trifinity, Pietarsaari
3. Honi Hasib, Crew03, Lahti
4. Qiang Huang, Team Solana, Helsinki
5. Miika Hiltunen, Team Pro Level, Tampere
6. Lassi Mikkola, Team Pro Level, Oulu

Men’s physique +178cm: 
1. Kristian Lampinen, Team Bodywork, Helsinki
2. Mohamed Harid, Team Solana, Helsinki
3. Dmitri Makarevits, Team Badass Athletes, Helsinki
4. Valto Harvistola, Crew 03 Team, Lahti
5. Topias Lahti, Team Bodywork, Hämeenlinna
6. Niko Mattila, Team Balanced Body, Tampere

Over all:
Aleksi Kivistö, Team Bodywork, Helsinki

Body fitness -158cm:
1. Pirita Petäjä, Team Solana, Helsinki
2. 2. Niina Sirrola, Team Tzemppi, Rauma
3. Noora Korpela, Team Fitfarm, Turku
4. Iida Lehtiö, Team FitFarm, Tampere
5. Tiina Niinimäki, Team Bull’s All Out, Pirkkala
6. Minna Pohjola, Team BodyRock, Turku

Body fitness -163cm: 
1. Karoliina Skantsi, Team Fysiomotion, Kaustinen
2. Krista Anttonen, Team Bull’s All Out, Tampere
3. Niina Nyberg, Team SportLife, Kinnulanlahti
4. Hanna Korhonen, Team Jiipee, Kuopio
5. Hanna-Riikka Lehtivuori, Team Elite Academy, Jyväskylä
6. Laura Rostedt, Team Optimal Fit K&M, Uusikaupunki

Body fitness -168cm: 
1. Mervi Hartikainen, Team Power Gym, Espoo
2. Ilona Haapaniemi, Team Fitfarm, Mikkeli
3. Satu Tuuri, Team Fitfarm, Seinäjoki
4. Linda Vallin, Team Optimal Fit K&M, Tampere
5. Henna Kosunen, Team East Body, Vantaa
6. Jenni Maamäki, Team Jiipee, Oulu

Body fitness +168cm: 
1. Johanna Ilonen, Pro Elite Team, Sundom
2. Tiina Hyvönen, Team Fitfarm, Tampere
3. Helena Huikkala, Team Fitfarm, Kauvatsa
4. Harriet Lönnqvist, Team Bull’s All Out, Tampere
5. Janni Rauos, Team Fitfarm, Vantaa
6. Pauliina Mäki, Team Bull´s All Out, Koskenkorva

Over all:
Johanna Ilonen, Pro Elite Team, Sundom

Bikini fitness: -160cm: 
1. Iida Kaihua, Team Elite Academy, Lempäälä
2. Hanna-Kaisa Ojala, Team Classic Gym, Oulu
3. Riina Kainulainen-Mutanen, Team Pro Level, Espoo
4. Noora Paukku, Team East Body, Helsinki
5. Katriina Takala, Team Tzemppi, Pori
6. Wilma Heinämäki, Team Top Gun, Tampere.

Bikini fitness: -164cm: 
1. Mervi Kuorilehto, Team Classic Gym, Oulu
2. Janica Joutulainen, Team Elite Academy, Helsinki
3. Rosa Svenn, Team Balancedbody, Nokia
4. Emmi Juhala, Team FitLions, Tampere
5. Heidi-Maria Jäkälä, Team Fitfarm, Vantaa
6. Tiina Skinnari, Team FitBody Pro, Keminmaa.

Bikini fitness: -168cm
1. Pernilla Böckerman, Team Fit Lions, Helsinki
2. Sanna Paasimaa, Pro Elite Team, Tampere
3. Riina Kiikkala, Team Fitfarm, Tampere
4. Enni Sinisalo, Team Tähtikunto, Vantaa
5. Hanna Uski, Team Sportlife, Turku
6. Elina Tullinen, Team Sportlife, Mikkeli.

Bikini fitness: -172cm: 
1. Petra Vanhapiha, Team Badass Athletes, Helsinki
2. Nelli Pasanen, Team Fullmetal, Espoo
3. Johanna Kokkila, Team Tzemppi, Pori
4. Silja Pihlaja, Team fitfarm, Tampere
5. Pinja Suomi, Team Strong Body, Lohja
6. Pinja Putkonen, Team Tähtikunto, Jyväskylä.

Bikini fitness: +172cm: 
1. Reetta Kanniainen, Physique Academy, Rovaniemi
2. Anniina Mäntyjärvi, Team Fullmetal, Jyväskylä
3. Sonja Vilmari, Team Tähtikunto, Helsinki
4. Jenna Seppälä, Team Sportlife, Rusko
5. Suvi Lahtinen, Team Optimal Fit, Helsinki
6. Emmi Lohva, Team Fitfarm, Jyväskylä

Over all:
Reetta Kanniainen, Physique Academy, Rovaniemi

 
Lauantain kilpailujen tulokset löytyy kootusti TÄÄLTÄ.

Kommentit (0)

Vastaa

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät merkitty *