Fitness Classic 2019 – Lauantain tulokset!

Tänä viikonloppuna Helsingin Kulttuuritalolla järjestetään perinteinen Fitness Classic, jossa kilpaillaan kahden päivän aikana niin Classic Bodybuildingissä ja Men’s Physiquessa kuin Fitneksessä, Body Fitneksessä ja Bikini Fitneksessäkin unohtamatta Welnessiä ja Women’s Physiquetakaan. Tästä postauksesta löydät päivän mittaan kaikkien sarjojen tulokset mahdollisimman ajantasaisesti.
Fitness Classic 2019 – Lauantain tulokset!
Men’s physique masters: 
1. Jussi Hartikainen, Team FysioMaker, Kuopio
2. Ville-Matti Vuorenmaa, Team Fit Body Pro, Rovaniemi

 

Fit Model -kilpailu:
1. Viivi Ranta-Krenkku, Pori
2. Road Castren, Helsinki
3. Ellen Sorja, Helsinki

 
CBB Masters SM:
1. Aapo Kilpeläinen, Team Fitfarm, Tampere
2. Voitto Suosaari, Team SportLife, Längelmäki
3. Henri Vaarala, Team Fysiomotion, Tuusula
4. Heikki Häkkinen, Team Power Gym, Kouvola
5. Mikko Ruokonen, Sensei Team, Vantaa
6. Ilpo Eloranta, Team Bull´s All Out, Harjavalta

 
Juniori SM:
Men’s physique: 
1. Aleksi Kivistö, Team Bodywork, Helsinki
2. Lassi Mikkola, Team Pro Level, Oulu

CBB:
1. Jesse Kinnunen, Team Power Gym, Kouvola
2. Jesse Ahvenkoski, Team Power Fit, Jyväskylä
3. Joona Meriläinen, Team FitFarm, Haapavesi
4. Veeti Väliahdet, Team Powerfit, Vantaa
5. Joni Rikkonen, Lean Team, Helsinki
6. Arhan Ud-Din, Team Pro Level, Helsinki

Wellness:
1. Julia Hannula, Team Strong Body, Tampere
2. Henna Pöyhönen, Team Athlete Figures, Lappeenranta
3. Essi Parviainen, Team Fysiomaker, Pieksämäki
4. Emilia Laurila, Team Bodywork, Espoo
5. Pinja Luukkonen, Team Solana, Helsinki
6. Sara-Maria Nevaranta, Team Sporttimekka, Pori

Body fitness -163cm:
1. Iida Lehtiö, Team FitFarm, Tampere
2. Krista Anttonen, Team Bull’s All Out, Tampere
3. Jenny Nikki, Team East Body, Vantaa
4. Hanna Malmstén, Team Sporttimekka, Lohja
5. Emma Lahti, Team Fitfarm, Tampere
6. Salla Raittila, Team Top Gun, Vaasa

Body fitness +163cm: 
1. Jenni Maamäki, Team Jiipee, Oulu
2. Janni Rauos, Team Fitfarm, Vantaa
3. Linda Vallin, Team Optimal Fit K&M, Tampere
4. Verna Aitto-oja, Team Fitfarm, Turenki
5. Laura Rostedt, Team Optimal Fit K&M, Uusikaupunki
6. Ida Jouhki, Sensei Team, Espoo

Over all:
Jenni Maamäki, Team Jiipee, Oulu

Bikini fitness -164cm: 
1. Nelli Pietilä, TeamXcore, Vantaa
2. Wilma Heinämäki, Team Top Gun, Tampere
3. Noora Paukku, Team East Body, Helsinki
4. Iida Kaihua, Team Elite Academy, Lempäälä
5. Heidi-Maria Jäkälä, Team Fitfarm, Vantaa
6. Senja Karjalainen, Team Bull’s All Out, Helsinki

Bikini fitness +164cm:
1. Sanna Paasimaa, Pro Elite Team, Tampere
2. Pernilla Böckerman, Team Fit Lions, Helsinki
3. Nelli Pasanen, Team Fullmetal, Espoo
4. Anniina Mäntyjärvi, Team Fullmetal, Jyväskylä
5. Hanna Uski, Team Sportlife, Turku
6. Enni Sinisalo, Team Tähtikunto, Vantaa

Over all:
Sanna Paasimaa, Pro Elite Team, Tampere

 
Masters SM:
Body fitness 45: 
1. Tiina Niinimäki, Team Bull’s All Out, Pirkkala
2. Petra Salonen, Team Bull’s All Out, Askola
3. Katarina Hemling, Team Bodyrock, Naantali
4. Tiina Leppänen, Team Bull’s All Out, Espoo
5. Virpi Sipilä, Team Balanced Body, Nokia
6. Tanja Rajamäki, Team Bull’s All Out, Nuppulinna

Body fitness 40:
1. Niina Nyberg, Team SportLife, Kinnulanlahti
2. Noora Korpela, Team Fitfarm, Turku
3. Susan Hakala, Team Bull’s All Out, Akaa
4. Minna Jaakkola, Team Fitfarm, Vimpeli
5. Anne Laukkanen, Team Fitfarm, Jyskä
6. Linda Backlund, Team Trifinity, Maxmo

Body fitness 35:
1. Johanna Ilonen, Pro Elite Team, Sundom
2. Mervi Hartikainen, Team Power Gym, Espoo
3. Tiina Hyvönen, Team Fitfarm, Tampere
4. Satu Tuuri, Team Fitfarm, Seinäjoki
5. Hanna-Riikka Lehtivuori, Team Elite Academy, Jyväskylä
6. Karin Purhonen, Team Power Gym, Ristiina

Over all:
Johanna Ilonen, Pro Elite Team, Sundom

 

Bikini fitness 35:
1. Elina Tullinen, Team Sportlife, Mikkeli
2. Piia Lamberg, Team Fullmetal, Virrat
3. Michelle Fröberg, Team Strong Body, Lohja
4. Nadezda Tishchenko, Team Solana, Helsinki
5. Mirja Heikkilä, Team Sportlife, Ylistaro
6. Marina Karlsson, Team Strong Body, Tenala

Bikini fitness 40: 
1. Mervi Kuorilehto, Team Classic Gym, Oulu
2. Tii Alasimi, Team Jiipee, Oulunsalo
3. Virpi Pylkkönen, Team Fitfarm, Joensuu
4. Johanna Malmsten, Team West Coast Fitness Academy, Rauma
5. Anna-Kaisa Koski, Team Fitforyou, Sonkajärvi
6. Jenni Sinisalo, Team Hei, Tampere

Bikini fitness 45:
1. Marika Harjunpää, Team Fitfabriken, Helsinki
2. Suvi Lahtinen, Team Optimal Fit, Helsinki
3. Katja Luhtalampi, Team Strong Body, Lohja
4. Lenita Ugartechea, Team XCore, Helsinki
5. Mira Tolvanen, Team Green Beat, Turku
6. Päivi Säisä, Team Ladyline, Iisalmi

Over all:
Mervi Kuorilehto, Team Classic Gym, Oulu

 

Classic physique: 
1. Marko Pitkänen, Team Karboni, Jyväskylä
2. Oliver Asikainen, Team Athlete Figures, Jyväskylä

 

CBB yleinen sarja:
1. Jesse Kinnunen, Team Power Gym, Kouvola
2. Aapo Kilpeläinen, Team Fitfarm, Tampere
3. Joona Meriläinen, Team FitFarm, Haapavesi
4. Jesse Ahvenkoski, Team Power Fit, Jyväskylä
5. Aram Hajipour, Team Green Best, Turku
6. Jesse Itäsaari, Team Solana, Helsinki

 

Wheelchair bodybuilding SM:
1. Artturi Verho, Team Jiipee, Lahti
2. Teemu Tuominen, Team Optimal Fit K&M, Lahti

 

Siinä kaikki lauantain 20.4.2019 Fitness Classic tulokset, huomenna palataan asiaan Women’s physiquen, Fitnessin, Wellness fitnessin, Men’s physiquen, Body Fitnessin ja Bikini Fitnessin avointen sarjojen merkeissä, pysykäähän kanavalla!
Fitness Classic 2019 sunnuntain tulokset löytyvät TÄÄLTÄ!

Kommentit (0)

Vastaa

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät merkitty *