Ilon aiheita tänään
Pieni kiitollisuuslistaus aina silloin tällöin ei ole hullumpi asia. :) Kirjaatteko te ylös tai käyttekö päässänne päivittäin läpi asioita, joista saa olla iloinen ja kiitollinen?
Kuulostaa kuluneelta kun kiitollisuuspäiväkirjasta toitotetaan melkein joka paikassa, mutta se on yksinkertaisuudessaan erittäin hyvä tapa vaalia positiivisuutta arjessa ja elämässä ylipäänsä. Ei ilon aiheita tarvitse edes kirjoittaa mihinkään. Eikä niiden tarvitse olla isoja asioita. Kunhan ne tiedostaa ja ottaa tavaksi pysähtyä niiden äärelle.
Tänään mieltä ovat lämmittäneet nämä ajatukset ja asiat:
Tapaan viikonloppuna parhaita ystäviäni
Kesä jatkuu vielä hetken verran ja saamme nauttia lämmöstä
Samalla ilmassa on jo syksyn tuntu ja syksy on minusta ehkä ihan paras vuodenaika – silloin ilma tuoksuu jännittävältä ja muutos valoisasta pimeään on aina yhtä romanttinen.
Mukavasti järjestyneet asiat Maarianhaminassa ja kivat alivuokralaiseni
Tulevan Kreikan matkan suunnittelu, harva asia on yhtä mieluisaa kuin matkasuunnitelman laatiminen. Tällä kertaa matka on aivan erityinen äiti-tytär-matka ❤️

Matalan kynnyksen liikuntasuoritukset.
Mia Kankimäen ”Naiset joita ajattelen öisin”. Tunnen kutkuttavaa halua pakata laukkuni ja lähteä Firenzen Uffiziin katsomaan Mian naisten tauluja. Yksi parhaita ja voimaannuttavimpia kirjoja joita olen lukenut.
Ja siis lukenut. On vain niin mahtavaa taas lukea.
Myös kuunnella äänikirjoja.
Työyhteisöni toimistolla josta vuokraan työtilaa. Olen iloinen kun saan olla tekemisissä ihmisten kanssa. Vieläpä ihmisten, jotka ovat välittömiä, hauskoja, viisaita ja rentoja.
Keskustelu Santorinin auringonlaskujen meditatiivisuudesta lounastauolla.
Kosmetiikkauutuudet jotka tuntuvat taas raikkailta ja kiinnostavilta kesän ”kosmetiikkalomailun” jälkeen.
Vaaleat hiukseni jotka näen peilistä. *
Rantakalliot joille juuri istuin.
* Värjäysoperaatio ei tuottanut pelkästään hyviä seurauksia, mutta ei niistä enempää tässä ilon aiheita käsittelevässä postauksessa.
Ja olen mä silti iloinen päätöksestä vaihtaa väriä. Huonoinekin lieveilmiöineen. ✨Joista lisää lähipäivinä.
Minä olen juuri nyt kiitollinen, että saan lomailla Kroatiassa:) Täältä löytyy sielunmaisemani: merta,havupuita ja vuoristoa.
Kuulostaa ihanalta <3 <3
Elämä olisi ihan paskaa, jos ei osaisi nauttia pienistä päivittäisistä asioista.
Mun tämän päivän on pelastaneet ihanat työkaverit, uusi sadetakki sekä maailman huonoiten kasvoille istuva Minni Hiiri -kangasnaamio. Sadetakki on pinkki ja kimaltava ja se kahisee ihan järkyttävästi, mutta se on aivan paras!
Mulla siis alkoi tänään synttärikausi, katsotaan mitä muuta jännää keksin 😁
”Elämä olisi ihan paskaa, jos ei osaisi nauttia pienistä päivittäisistä asioista.”
👌👌
”Sadetakki on pinkki ja kimaltava ja se kahisee ihan järkyttävästi, mutta se on aivan paras!”
I salute to that! ^_^
Mahtavaa synttärisesonkia ’Tipulle! 🙂🤗🎂🥂